Web Sitesi Yaptırırken...

Günümüz teknoloji ve hız çağı, bu hızlı ilerleme içerisinde ya çok gerilerde kalacağız yada ister istemez bu hıza ayak uydurmak zorunda kalacağız. Eskiden bir işletmenin kimliği ve kişiliği kartvizitinde taşınırdı, pazarlamacı arkadaşlarımız saha da işletmesini tanıtmaya, ürünlerini pazarlamaya çalışırdı. En güçlü silahı elindeki kartviziti, ürün kataloğu ve eğer mümkünse ürün numunesiydi.


Çok eskilerde kalan bu yöntemin yerini internet almış durumda. Kıyasıya bir rekabet ve büyük bir pazar. Azalan pazarlama maliyetleri müthiş rekabetleri doğurdu. Artık tüketiciler internetten beğendikleri, araştırdıkları ürünleri yine internet üzerinde satın almaya başladılar. Beğenmedikleri yada sorunlu ürün ve hizmetleri bir tıklama ile iade edebilmenin rahatlığıyla.

Şimdi sizde bu hızlı pazara girmek istiyorsunuz. Peki ne yapmalısınız ?


Öncelikle ihtiyacınızı belirleyin.


Bir web sitesi işletmenize ne sağlayabilir ?


* İşletminizin adına ait bir mail adresine sahip olarak kurumsallığın ilk adımını atabilirsiniz !


* Ürün ve hizmetlerinizin en güncel kampanyalarını, fiyatlarını kolayca duyurabilirsiniz !


* Saha personelinize elindeki katvizit, broşür ve kataloglardan çok daha güçlü bir done vermiş olursunuz !


* Profesyonel bir SEO çalışması ile ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında yapılan arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak bulunduğunuz lokasyonun dışında da satışlar yapmaya başlarsınız !


* İşletminizin yapısı ve ürününüz imkan veriyorsa online satış sitesi yayınlayarak tüm artıların yanına hiç enerji, zaman ve para harcamadan yaptığınız satışları ekleyebilirsiniz !


* Müşterilerinize online destek sunabileceğiniz bir portalınız olabilir !


* Saha personeliniz ile online iletişim içerisinde olabileceğiniz, sipariş yada rapor gönderim/alım portalına sahip olabilirsiniz !


* İşletminiz ile iş ortağı olan firmalar, bayileriniz ve müşterilerinizin kullanabileceği özel bir portala sahip olabilirsiniz !


Tüm saydıklarımızı bir kenara bırakıp sadece internet üzerinden bulunabilir olup, firmanıza ait iletişim bilgileri, ürünleriniz hakkında detaylı bilgi, lokasyon haritanız, iletişim formu ve hedef kitlenizin işletmeniz yada ürünleriniz hakkınızda bilmesini istediğiniz tüm bilgilerin yer aldığı, size ve işletmenize özel bir yere sahip olabilirsiniz.Web sitesi yaptırmak bir zorunluluk mu?


Her sermaye şirketi bir Web sitesi oluşturmaya ve sitenin belirli bir bölümünü, şirketin kanunen yapması gereken ilânlarına, paysahipleri ve ortakları açısından önem taşıyan açıklamalarına yönelik 1502 Sayılı bir kanun maddesi bulunmaktadır.


ajansPARK olarak web sitesi yaptırmanızın işletmeniz için faydalarını sayfalarca yazabiliriz, saatlerce anlatabiliriz ancak yaptırmak zorunda olduğunuza dair bir bilgiyi asla kullanmak istemiyoruz.


Faydalarına inanın, zorunlu olduğu için yaptırmayın...


Tüm pazarlama stratejilerini alt üst eden ve size site satmak amacı ile işletmenizi ziyaret eden firmaların işletmenizden satış yapamadan ayrılmalarına neden olan
" Beni tanıyan tanıyor, internet sitesine ihtiyacım yok."
cevabınıza, cevap verebilen firmalar ile çalışmanız ilk etapta iyi bir eleme yöntemi olacaktır.


Sizce bir web sitesinin faydası sadece hedef müşteri kitlenizin sizi tanıması, ürünlerinize ulaşması, kampanyalarınızı duyması mıdır?


Bu soruya evet cevabı veren bir firmaya yaptıracağınız web sayfası da beklentilerinize asla ve asla hitap etmeyecektir.

Bir web sitesinin gücü sadece bu kadar olmamalıdır.Sizi tanıyan zaten tanıyorsa, bir web sitesinden farklı beklentiler içerisindeyseniz, doğru yerdesiniz..."Aldanmayın..."Script adı verilen, bir kişi yada kuruluş tarafından üretilen, çoğaltma yöntemi ile görüntüsü ayrı olsa bile tüm sitelerin alt yapısına entegre edilerek kullandırılan ve kontrolü yazarında olan hazır web sitesi, e ticaret sitesi gibi ürünleri almaktan kaçının...Bu kopya yazılımları sadece isimlerinden bile yola çıkarak ayırt edebilirsiniz...

Emlakçı Scripti, Galeri Scripti, Haber Scripti, E Ticaret Scripti...


Gibi yüzlerce örnek verebiliriz.


Ayakkabıcı otomobili, Emlakçı Minibüsü, Galerici Kamyoneti gibi terimler duydunuz mu?

Eğer bir otomobil alacaksanız ve bu otomobil size emlakçı otomobili diye satılıyorsa sanırım almazsınız... Bir otomobil emlakçı otomobili olmakla değil, motor gücü, yakıt tasarrufu, yedek parça bulunabilirliği, kullanım konforu gibi özellikleri ön planda tutularak satılmalıdır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Profesyonel ekibimiz yardıma hazır;

+0544 543 PA RK