Terimler

ajansPARK olarak bilmediğiniz bir ürün veya hizmeti satın almanız taraftarı değiliz.

Lütfen sizlere ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi verirken kullandığımız terimlere bir göz atın.


www

World Wide Web, tüm multimedya özelliklerini kullanabilen ve destekleyen bir internet protokolüdür. Tüm dünyaya yayılmış durumdadır.


Domain

Alan adı, internet sitenizi tanımlayan isimdir. Değişik uzantılara sahip olabilir, en popüler olanları ; .com / .net / .org / .us / .info


Hosting

Barındırma, internet sitenizin içeriğini barındırma işlemidir. İnternet üzerinden diğer makinaların erişimine izin veren (server) sistemlerde sitenizin bilgileri bulunur ve siteniz ziyaret edildiğinde bu bilgiler sunulur.


Trafik

Görüntülenme sıklığı, internet sitenizin 30 günlük periyotlarda ne kadar görüntülenebileceğidir.(Ör: 50Mb. veri büyüklüğüne sahip bir internet sitesi içeriğinin 100 kez görüntülenebilmesi için 5Gb Trafik limitine sahip bir hosting hizmeti alması gerekmektedir.)


HTML

Hayper Text Markup Language, World Wide Web'in bilgi görüntülemek için kullandığı dosya formatıdır. HTML sayfalarda metinler değişik şekil ve renklerde kullanılabilir, sayfalara reim ve ses dosyası eklenebilir. HTML bir sayfanın ismi değil sayfanın oluşturulduğu programlama sistemidir.


Flash

Adobe Flash, Adobe şirketinin Macromedia şirketinden satın aldığı, Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde çalışabilen vektörel grafik yazılımıdır.


Responsive

Responsive Web Tasarım, duyarlı ve uyumlu web tasarımı anlamına da gelir. Site içerisindeki resim,yazı ve tüm elementlerin ekran genişliğine göre adapte olup ekrana tam sığmasıdır. Genellikle mobil,tablet ve desktop versiyon olarak 3 aşamalı hazırlanmaktadır.


BootStrap

Çoklu Kodlama, Web uygulamalarını ve web sitelerini daha hızlı, daha modern hale getiren bir yapıyla hazırlanmasını sağlayan çoklu kodlamanın hazırlanmış halidir. CSS ve HTML desteği tamdır.


POP3

Post Office Protocol, gelen emaillerinizin tutulduğu sunucu server.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Profesyonel ekibimiz yardıma hazır;

+0544 543 PA RK